سخنان رهبری به مناسبت میلاد حضرت علی علیه السلام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هدف دشمنان از ورود به مسائل داخلی کشور را ایجاد اختلاف و دو دستگی دانستند و خاطرنشان کردند: برخی از سران کشورهای غربی در سطح رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر خارجه، در مسائل داخلی ملت ایران که به آنها ارتباطی نداشت صراحتاً دخالت کردند و بعد هم گفتند که در مسائل ایران دخالت نمی‌کنند در حالیکه آنها ضمن تشویق به اغتشاش‌گری، مردم ایران را اغتشاش‌گر معرفی کردند.

ایشان با تأکید بر اینکه اغتشاش‌گر همان عده معدودی هستند که از بودجه تصویب شده برخی دولت‌های غربی استفاده می‌کنند، افزودند: اینکه عده‌ای نامزد مورد نظرشان رأی نیاورد و احساس افسردگی و ناراحتی کنند طبیعی است و معنای این مسئله، اغتشاش‌گری نیست زیرا براساس نتیجه‌ی انتخابات، اکثریت و اقلیتی در کشور است و قواعدی وجود دارد، بنابراین معرفی مردم ایران در رسانه‌های امریکایی و اروپایی تحت سلطه‌ی صهیونیست‌ها، به عنوان اغتشاش‌گر، اهانت به ملت است.

رهبر انقلاب اسلامی با اخطار شدید به سران برخی دولت‌های غربی تأکید کردند: این دولت‌ها باید مراقب اظهارات و رفتار خصمانه‌ی خود باشند زیرا ملت ایران عکس العمل نشان خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ما اظهارات و رفتارهای مداخله‌جویانه‌ی این دولت‌ها را محاسبه خواهیم کرد و قطعاً در آینده روابط جمهوری اسلامی ایران با آنها تأثیر منفی خواهد داشت.

ایشان ملت ایران را ملتی مقتدر و نظام اسلامی را ریشه دار و تثبیت شده دانستند و تأکید کردند: اگر مسئولین جمهوری اسلامی با یکدیگر اختلافاتی هم داشته باشند، در ایستادگی در مقابل دشمن و در حفظ استقلال کشور با یکدیگر یک کلام هستند و دشمن بداند که نخواهد توانست میان ملت ایران انشقاق ایجاد کند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همه سران کشورهای استکباری بدانند، هنگامی که پای دشمنان به میان بیاید، ملت ایران با وجود برخی اختلاف سلیقه ها، در مقابل دشمنان متحد و مشتی واحد علیه آنها می شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری تجربه‌ی سی ساله‌ی ملت ایران از دشمنی‌ها و توطئه‌های بیگانگان، خطاب به برخی کشورهای غربی افزودند: تصور نکنید که اگر شما از یک جریانی به خیال خود دفاع کردید و یا اسم برخی افراد را آوردید آن جریان به شما متمایل خواهد شد. ابداً چنین اتفاق نخواهد افتاد زیرا دروغ گویی شما برای ملت ایران آشکار است و آنان می‌دانند که هدف شما ایجاد بدبینی میان مردم و نخبگان و ادامه کینه ورزی نسبت به نظام اسلامی است.

ایشان با تأکید بر اینکه آرزو و خواب آشفته و باطل برخی کشورهای استکباری، از بین رفتن نظام اسلامی مستقل و مقاوم در مقابل زورگویی‌های آنها است، خاطرنشان کردند: حمایت دولت‌های غربی از برخی افراد و یا مخالفت آنها با برخی دیگر، همه فریب است زیرا از نظر آنها هرکسی که به نظام اسلامی، قانون اساسی و آرمان‌های ملت ایران پایبند باشد، دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: سی سال تجربه‌ی ایستادگی نظام اسلامی و تو دهنی ملت ایران به سران زورگو و متجاوز، هنوز برخی کشورهای غربی را بیدار نکرده است و همچنان به این کشور و ملت طمع دارند در حالیکه آنها اشتباه می کنند و نتیجه این اشتباه خود را خواهند دید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی دنباله‌های دستگا‌ه‌های تبلیغاتی مخرب و معاند با نظام جمهوری اسلامی افزودند: چنین دنباله‌هایی همواره در سال‌های گذشته نیز وجود داشته‌اند اما این افراد بدانند که دشمنان و گرگ‌های درنده، از این دنباله ها تا آنجا که منافع‌شان اقتضاء کند، استفاده و بعد این افراد را همچون دستمالی به گوشه‌ای پرت خواهند کرد.

ایشان، حفظ هوشیاری و شناخت صحیح دوست و دشمن را یادآور شدند و تأکید کردند: این معدود دنباله‌های فریب خورده، علامت‌های غلطی می‌دهند که دشمنان نیز فریب این علامت‌ها را می‌خورند اما مردم و نخبگان و همه جناح‌ها باید مراقب باشند تا دوست و دشمن را اشتباه نگیرند و رفتاری را که باید با دشمن داشته باشندَ، با دوست انجام ندهند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم جدا کردن حساب اخلال‌گران به امنیت مردم از سایر افراد افزودند: نظام اسلامی براساس وظیفه خود با کسانی که زندگی و آسایش مردم را برهم می‌زنند و جوان‌ها را تهدید می‌کنند، برخورد خواهد کرد اما مبادا دشمن را با دوست اشتباه بگیریم و دوست را بخاطر یک خطا، دشمن به حساب بیاوریم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: از آن طرف عده‌ای هم، باید مراقب باشند تا دشمن معاند را دوست تصور نکنند و فریب حرف‌های او را نخورند.

ایشان تأکید کردند: هرفتنه‌ای، در مقابل حق و در مقابل ملتی هوشیار از بین خواهد رفت و به لطف خداوند فتنه‌هایی که دشمن در قضایای اخیر به آنها امید بسته بود تمام شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آنچه بعد از پایان فتنه و گرد و غبارهای ناشی از آن باقی می ماند، متن و اصل قضیه است، خاطرنشان کردند: حقیقت اصیل و ماندگار، همان انتخابات پرشکوه و با حضور نزدیک به 40 میلیون نفر از ملت ایران و ابراز اعتماد آنان به نظام اسلامی بعد از گذشت سی سال، و انتخاب یک رئیس جمهور با بیش از 24 میلیون رأی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم شکرگزاری و قدرشناسی این نعمت بزرگ را از جانب مسئولان و همچنین مردم یادآور شدند و افزودند: وظیفه مسئولان و رئیس جمهور منتخب در برابر این اقبال مردمی، خدمت کامل و جامع برای حل مشکلات مردم و تلاش به منظور پیشبرد کشور و حفظ اتحاد ملت بزرگ ایران است.

ایشان درخصوص وظیفه مردم نیز تأکید کردند: ملت ایران هم باید در جهت مخالف خواست دشمن که همان حفظ وحدت، هوشیاری، نگاه محبت آمیز و مشفقانه، نشاط و تداوم حرکت انقلابی است، حرکت کنند که قطعاً موجب خرسندی حضرت ولی عصر (عج) خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه و مقام حضرت علی (ع) در نزد پیامبر اکرم (ص)، زندگی امیرالمؤمنین (ع) را الگوی عالی تربیت اسلامی و حاوی درسهای فراوان برای سعادت و کمال امت اسلامی خواندند و افزودند: از جمله درسهای زندگی آن امام عظیم‌الشأن، حق طلبی ایشان برای استقرار عدالت و حفظ وحدت در جامعه اسلامی است که در این راه مجاهدت‌ها و آزمون‌های دشواری را تحمل کردند و حتی در برخی موارد بخاطر مصالح اسلام از حق خود نیز چشم پوشی کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری مجدد تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان و رودررو قرار دادن شیعه و سنی خاطرنشان کردند: دنیای اسلام با توجه به نیازها و اهداف بزرگ خود، امروز بیش از پیش نیازمند اتحاد کلمه است و اگر مسلمانان وحدت را حفظ کنند، دشمنان نخواهند توانست از ضعف آنان برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند.

یادآور می شود در این دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم قضایی، ائمه جماعات تهران، بسیجیان و خانواده های معظم شهدا از شهرهای مشهد، اهواز، بوشهر، سنندج، ورامین، مهریز، انار، مبارکه، هرمز، نجف آباد، کاشان، اراک، شهرری و سبزوار حضور داشتند.

/ 0 نظر / 9 بازدید