نظرتان چیست؟ بخشی از بیانات امام خمینی (ره)

نظرتان چیست؟

بخشی از بیانات امام خمینی (ره) را که در 21 فروردین ماه 1343


 " خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهد کرد با سر نیزه نمی شود اصلاحات کرد. با نوشتن " خمینی خائن" به دیوارهای تهران که مملکت اصلاح نمی شود! دیدید غلط کردید؟ دیدید اشتباه کردید؟ خاضع به احکام اسلام شوید."

سخنرانی حضرت امام در 2 خرداد 1358:

امام خمینی می فرمودند: هر کس مسیرش مسیر اسلام نباشد دشمن ماست، با هر اسم که می‌خواهد باشد. هر کس جمهوری (بدون اسلام) را بخواهد دشمن ماست برای اینکه دشمن اسلام است.


صحیفه امام جلد هفتم صفحه 456:
اگر شما دیدید این جمعیت‌هایی که الان مشغول فعالیت هستند، جمهوری که می‌گویند «جمهوری» می‌گویند یا جمهور دموکراتیک می‌گویند یا جمهوری دموکراتیک اسلامی. اگر این‌ها جمهوری گفتند، این همان معنایی است که دشمن‌های ما می‌خواهند، دشمن‌های ما از جمهوری نمی‌ترسند،‌از اسلام می‌ترسند، از جمهوری صدمه ندیدند از اسلام صدمه دیدند.


صحیفه امام جلد هفتم صفحه 457:
دشمن ما فقط محمد رضا خان نبود. هر کس مسیرش مسیر اسلام نباشد دشمن ماست، با هر اسم که می‌خواهد باشد. هر کس جمهوریبدون اسلام[ را بخواهد دشمن ماست برای اینکه دشمن اسلام است. هر کس پهلوی جمهوری اسلامی «دموکراتیک» بگذارد، این دشمن ماست. هر کس جمهور دموکراتیک بگوید این دشمن ماست، برای این که اسلام را نمی‌خواهد ما اسلام می‌خواهیم. ما این همه فداکاری کردیم... برای این بود که اسلام را می‌خواستند.

/ 1 نظر / 9 بازدید
علی

سلام دوست عزیز: لینک شدی . در صورت مساعد بودن نظرت مرا لینک کنید آيا ما که از پدر و مادر مسلمان به دنيا آمده بايد دين پدر و مادر را قبول کنيم ، يا بايد تحقيق کرده و دين درستي را انتخاب کنيم . براي دانستن جواب اين سؤال به ما سر بزنيد و نظرات خود را بيان کنيد .